فولاد تاراز چهارمحال

 

عملیات ساخت این واحد صنعتی ، از سال ۱۳۹۰ در شهرک صنعتی شهرکرد آغاز و در ۱۸ آبان ۱۳۹۵، به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین خطوط تولید ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم با ظرفیت اسمی سالیانه ۲۶۰ هزار تن توسط معاون اول محترم رئیس جمهور افتتاح و به بهره برداری رسید. طرح‌های توسعه‌ی شرکت نیز شامل یک واحد اسید شویی 500 هزار تنی و دو واحد نورد سرد با مجموع ظرفیت450 تقریبی هزار تن دردست اجرا است که فاز اول آن نورد 1250-به بهره برداری رسیده و فاز های دوم و سوم تا پایان سال 1402 به بهره برداری خواهد رسید.  وسعت کارخانه در حال حاضر به حدود 15 هکتار و تعداد نیروی انسانی شاغل رسمی در آن حدود 200 نفر است.

تولیدات و کیفیت

الف) محصول اصلی این شرکت کلاف گالوانیزه، از ضخامت ۰.۳ میلیمتر تا ۲ میلیمتر است که با استفاده از مواد اولیه‌ی مرغوب و با کیفیت  و مطابق با استانداردهای جهانی، و با بالاترین خلوص روی و کمترین میزان سرب،  به صورت گل ریز ( Minimize spangle ) یا بدون گل ( Zero spangle )که بیانگر کیفیت بالاتر نسبت به ورق های گل درشت می باشد، تولید می شود.

این شرکت با در اختیار داشتن سهم حدود 20 درصدی بازار ورق گالوانیزه‌ی کشور به‌عنوان یکی از خوشنام‌ترین تولیدکنندگان گالوانیزه به‌لحاظ کیفیت و خوش قولی در تحویل به‌موقع در میان مشتریان و مصرف کنندگان شناخته شده است.

ب) در شرکت فولاد تاراز بخشی از تولیدات گالوانیزه به تولید ورق‌های گالوانیزه با پوشش اُرگانیک بسیاز نازک رنگین ( T.O.C)  ، در رنگ های مختلف اختصاص یافته که تولید این محصول زیبا و نوآورانه، از توانمندی های منحصر به فرد این شرکت است. این محصول نوآورانه، با نام تجاری « گالواتاراز » به بازار داخلی و صادراتی عرضه می گردد.

ج)از انتهای سال 1401 با آغاز بهره برداری از خط نورد 1250 در شرکت فولاد تاراز این شرکت به جمع باشگاه نورد سردکاران کشور وارد شده و با تکمیل خط های توسعه مجموعاً 450 هزار تن به ظرفیت نورد سرد کشور افزوده خواهد شد.

 

د )  توجه به کیفیت در طول فرآیندهای تحقق محصولات و توجه به خواسته های کیفی مشتریان، از مهمترین اصول کار برای مدیران و کارکنان شرکت فولاد تاراز می باشد. به نحوی که هم اکنون میزان انطباق کیفی محصولات تاراز به 99.7 % رسیده که رکورد بسیار مطلوبی در این صنعت می‌باشد. همچنین باتوجه به در اختیار داشتن کوره‌ی عمودی پیشرفته و کنترل‌های دقیق فرآیندی، ورق تولیدی این کارخانه به لحاظ کیفی به شکل کاملا همگن بازپخت شده ( آنیلینگ ) و محصول تولیدی به لحاظ کشش پذیری و مشخصات ظاهری، در بخش بازار مصارف عمومی ( COMMERCIALقابل رقابت با برندهای معتبر جهانی می‌باشد.

 

عمده مصارف و کاربرد ورق گالوانیزه:

  • قطعات لوازم خانگی نظیر :یخچال، بخاری، ماشین لباسشویی، مایکرو ویو، کولر و ...
  • ناودانها،  لوله ها،  ساندویچ پنل، سازه های گوناگون، سازه های فضایی و انبارها
  • سقف های فلزی ،  پنل ها و تابلوهای برق ، سینی کابل
  • کانال های هوا،  دودکش های صنعتی و نیروگاه ها
  • قطعات خودرو، اگزوز ،  درب  و اجزای داخلی آن
  • تجهیزات آشپزخانه مثل کابینت
  • مخازن ذخیره آب

اجزای ماشین های کشاورزی

                                       

سایت: www.tarazmetal.com


  • اشتراک گذاری: