رشد سه‌برابری سود خالص فولاد تاراز از رهرو تلاش‌های سال ۱۴۰۲

رشد سه‌برابری سود خالص فولاد تاراز از رهرو تلاش‌های سال ۱۴۰۲
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
مدیرعامل شرکت فولاد تاراز مطرح کرد؛

رشد سه‌برابری سود خالص فولاد تاراز از رهرو تلاش‌های سال ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ آتیه‌فولاد نقش‌جهان، مجمع عمومی عادی سالیانۀ شرکت فولاد تاراز چهارمحال در روز شنبه 22 اردیبهشت‌ماه با حضور ولی‌بیک، رئیس هیئت مدیره، مدیرعامل و دیگر اعضای هیئت مدیرۀ شرکت برگزار شد.

این جلسه که با حضور 98.44درصدی سهامداران حقیقی و نمایندگان سهام حقوقی رسمیت یافت، با قرائت آیاتی از قرآن کریم در سالن جلسات اتاق بازرگانی شهرکرد آغاز شد و با مباحثی از جمله استماع گزارش هیئت مدیره و حسابرس و بازرس قانونی، بررسی و تصویب صورت‌های مالی شرکت مربوط به سال 1402، تصمیم‌گیری درخصوص تقسیم سود، انتخاب بازرس قانونی و حسابرس سال مالی منتهی به 30 اسفندماه 1403، تصویب معاملات مادۀ 129 قانون تجارت، تعیین روزنامۀ کثیرالانتشار، تعیین حق حضور اعضای غیرموظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره پی گرفته شد.

محمد خوش‌خلق، مدیرعامل فولاد تاراز در این مجمع به ارائۀ گزارش عملکرد شرکت به سهامداران پرداخت و با بیان این‌که سود خالص شرکت طی سال 1401 بالغ بر دو هزار و دویست میلیون ریال بوده است، اظهار کرد: در سال 1402 این درآمد رشد 3 برابری نسبت به سال گذشته را به ثبت رسانده است.

وی عنوان کرد: کسب تقدیرنامۀ 2 ستارۀ جایزۀ ملی تعالی نگهداری و مدیریت دارایی‌ها،  کسب تقدیرنامۀ یک ستارۀ جایزۀ ملی تعالی سازمانی، تمدید گواهی‌نامه‌های سیستم مدیریت کیفیت، ایمنی و بهداشت و محیط زیست و شروع بهره‌برداری از واحد نورد سرد 1250 از دستاوردهای فولاد تاراز در سال گذشته بوده است.

خوش‌خلق با تشریح چالش‌های پیش روی شرکت، بزرگ‌ترین چالش فعلی را تأمین ورق فولادی دانست و ادامه داد: مسائل مربوط به تخصیص ارز و ثبت سفارش واردات ورق گرم و مشکلات قطع گاز و برق از جمله چالش‌هایی هستند که در فرایند تولید محصول با آن‌ها مواجه هستیم.
مدیرعامل شرکت فولاد تاراز تصریح کرد: تولید بالغ‌بر 40 هزارتن ورق فول هارد، 180 هزار تن ورق گالوانیزه و گالواتاراز، صادرات 12 هزارتن محصولات گالوانیزه و بهره‌برداری از واحدهای اسیدشویی و نورد سرد 1450 شرکت از جمله اهداف فولاد تاراز برای سال 1403 است که در تلاشیم با اجرایی‌شدن آن، سود خالص در سال آینده افزایش یابد.

وی با اشاره به راه‌اندازی بخشی از پروژه‌های توسعه‌ای شرکت طی سال گذشته، ابراز کرد: درصدد هستیم تا امسال و در شش ماهه اول، بخش دیگری از این پروژه‌ها را به سرانجام برسانیم؛ چراکه اتمام پروژه‌های توسعه در سال جاری به وضعیت بهتر در سال آینده کمک می‌کند.

خوش‌خلق گفت: در مجمع سال جاری میزان سود نسبت به سال گذشته سه برابر شده و میزان درآمد عملیاتی با ۲۵ درصد افزایش مواجه بود.

مدیرعامل شرکت فولاد تاراز بیان کرد: طرح‌های توسعه فولاد تاراز در ۶ محور تعریف شده است و یکی از آن‌ها نورد ۱۲۵۰ است که سال گذشته به بهره‌برداری رسید اما امسال وارد چرخۀ اقتصادی شرکت خواهد شد و اکنون آماده فعالیت است.

وی از درحال نصب بودن تجهیزات و ماشین‌آلات خط نورد سرد ۱۴۵۰ خبرداد و اذعان کرد: در تلاشیم تا این خط ظرف ۴ ماه آینده به بهره‌برداری برسد؛ همچنین تجهیزات خط اسیدشویی در قالب ۴۰ کامیون در حال وارد شدن به کارخانه است و می‌کوشیم این خط را نیز ظرف ۳ ماه آینده آماده افتتاح کنیم.

خوش‌خلق اضافه کرد: تجهیزات واحد بازیابی اسید فولاد تاراز در چین ساخته شده اما هنوز به سمت ایران حمل نشده است و پس از بهره‌برداری از واحدهای نورد سرد ۱۴۵۰ و اسیدشویی، طبق زمان‌بندی از این واحد نیز راه‌اندازی خواهد شد؛ همچنین تصفیه‌خانه و یوتیلیتی‌های پروژه نیز طبق برنامه اجرا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فولاد تاراز با بیان اینکه در پایان این مجمع، بنابر پیشنهاد هیئت مدیره و با موافقت سهامداران، 50 درصد از سود 6.364.836 میلیون ریالی سال 1402 میان سهامداران توزیع شد، خاطرنشان کرد: با این تصمیم، به ازای هر سهم 200 ریال سود به سهامداران رسید که این سود، تا دوماه آینده به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

وی در پایان ضمن تشکر از مدیرعامل سابق و هیئت مدیرۀ غیرموظف شرکت، بیان کرد: بی‌تردید مدیران، کارکنان، و سهامداران دارایی‌های اصلی شرکت هستند و لازم است از تمامی آن‌ها به سبب کوشش عاشقانه و همراهی مشفقانه قدردانی کنم.

در ادامه، تعدادی از سهامداران که به صورت حضوری یا از طریق فضای مجازی در مجمع شرکت کرده بودند، به بیان دیدگاه‌ها و سؤالات خود پرداختند.

همچنین ولی‌بیک، رئیس هیئت مدیرۀ شرکت فولاد تاراز و رئیس مجمع در پاسخ به سؤالی درخصوص بورسی شدن فولاد تاراز عنوان کرد: ورود هلدینگ آتیه‌فولاد، به‌عنوان شرکت مادر فولاد تاراز، به بازار بورس درحال انجام است و درخصوص شرکت فولاد تاراز نیز باید بررسی‌های تخصصی انجام شود تا در صورتی که این موضوع به صلاح شرکت و سهامداران باشد در دستورکار قرار گیرد.

وی افزود: در سال 1402، سود خالص شرکت فولاد تاراز رشد قابل‌ملاحظه‌ای نسبت به سال قبل داشته و به بیش از شش‌هزار و سیصد میلیون ریال رسیده است؛ همچنین درآمد عملیاتی این شرکت نیز افزایش 25 درصدی را نشان می‌دهد که این اتفاق، قابل تقدیر است.

گفتنی است در این مجمع، روزنامۀ کثیرالانتشار «دنیای اقتصاد» برای انتشار آگهی‌های شرکت فولاد تاراز انتخاب شد.

انتهای پیام/


  • اشتراک گذاری: