ثبت رکورد جدید تولید لولۀ فولادی اسپیرال در شرکت نورد لوله کوثر

ثبت رکورد جدید تولید لولۀ فولادی اسپیرال در شرکت نورد لوله کوثر
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
مدیر بهره‌برداری و تولید شرکت نورد لولۀ کوثر خبرداد؛
ثبت رکورد جدید تولید لوله فولادی اسپیرال در شرکت نورد لولۀ کوثر

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ آتیه‌فولاد نقش‌جهان، مهدی قربانی، مدیر بهره‌برداری و تولید شرکت نورد لولۀ کوثر صنعت اسپادانا اظهار داشت: در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۳ که از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) «جهش تولید با مشارکت مردم» تعیین شده است، رکورد تولید ماهانه در یکی از خطوط شرکت نورد لولۀ کوثر شکسته شد.

وی افزود: علی‌رغم اعلام ظرفیت اسمی ۵ هزار تن در ماه برای یکی از ماشین‌های تولید این شرکت، صنعتگران نورد لولۀ کوثر با شکستن ظرفیت اسمی این خط، موفق به تولید بالغ بر ۵۰۷۵ تن لولۀ درزجوش در فروردین‌ماه سال جاری شدند.

قربانی با بیان افزایش صددرصدی تولید در سال گذشته نسبت به سنوات قبل عنوان داشت: در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۳۰ هزار تن تولید داشتیم که این میزان در سال ۱۴۰۲ به ۶۱ هزار تن رسید؛ در آبان ماه سال گذشته، رکورد تولید ۴۸۰۰ تن لولۀ فولادی به دست آمده بود که با همت و تلاش شبانه‌روزی پرسنل شرکت نورد لولۀ کوثر، موفق به شکستن رکورد قبلی و ثبت دستاوردی تازه شدیم.

مدیر بهره‌برداری و تولید شرکت نورد لولۀ کوثر با اشاره به افق تولید بلندمدت در این شرکت، اذعان کرد: پیش‌بینی ما، تولید بالغ بر ۱۲۰ هزار تن لولۀ درزجوش تا پایان سال ۱۴۰۳ است و بنابراین باید در هر ماه ۱۰ هزار تن تولید داشته باشیم که در صورت عدم مواجهه با محدودیت‌های تأمین انرژی و مواد اولیه دور از ذهن نخواهد بود.

وی ادامه داد: کوشش بی‌وقفۀ کارکنان نورد لولۀ کوثر، برنامه‌ریزی منسجم و کاهش تعطیلات، کاهش توقف‌های پیش‌بینی نشده با همکاری واحد نگهداری و تعمیرات شرکت و افزایش سرعت ماشین تولید از جمله دلایل این رکوردشکنی بوده است.

قربانی ارزش ریالی ۵۰۷۵ تن محصول تولیدی خط یک این شرکت در فروردین‌ماه را بیش از ۲۱۸ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: این رکورد در حالی به دست آمده است که طی ماه جاری دو روز به دلایلی از جمله تعطیلات ابتدای سال و انجام تنظیمات تغییر سایز ماشین، تولیدی انجام نشده است و در تلاشیم تا طی ماه‌های آتی، با هماهنگی بیشتر این رکورد را حفظ کرده و بهبود ببخشیم.

 مدیر بهره‌برداری و تولید شرکت نورد لولۀ کوثر خاطرنشان کرد: این محصولات، برای دو پروژۀ ملی انتقال آب دریای عمان به فلات مرکزی و تأمین آب شهر زاهدان به صورت اضطراری تولید شده است و کوشیدیم با تلاش شبانه‌روزی، نقش مؤثری در تکمیل این پروژه‌ها و توسعۀ ایران عزیز اسلامی ایفا کنیم.

 


  • اشتراک گذاری: