تولید سازه‌های نیروگاه‌های خورشیدی بزرگ کشور در گروه فولاد متیل

تولید سازه‌های نیروگاه‌های خورشیدی بزرگ کشور در گروه فولاد متیل
  • ۸ فروردین ۱۴۰۳
مدیرعامل گروه فولاد متیل مطرح کرد؛

تولید سازه‌های نیروگاه‌های خورشیدی بزرگ کشور در گروه فولاد متیل

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ آتیه‌فولاد نقش‌جهان، محمد تاجمیرریاحی، مدیرعامل گروه فولاد متیل در دیدار نوروزی مدیرعامل آتیه‌فولاد و شرکت‌های زیرمجموعه با مدیرعامل فولاد مبارکه اظهار داشت: در سال 1402 با حمایت‌های فولاد مبارکه، اقدامات بزرگ و مهمی در فولاد متیل شکل گرفت که لازم است در ابتدای سال جدید، از زحمات همکارانم در این هلدینگ تقدیر و تشکر کنم.

وی نتایج به دست‌آمده را مرهون پیاده‌سازی فرهنگ نوآوری و یکپارچگی فولاد مبارکه در فولاد متیل دانست و افزود: انتقال دفتر فولاد متیل از تهران به اصفهان در کوتاه‌ترین زمان و با کم‌ترین مشکل انجام شد؛ چراکه برایمان مهم بود خللی در هیچ‌یک از فعالیت‌های گروه و زیرمجموعه‌ها ایجاد نشود.

تاجمیرریاحی عنوان داشت: در طول ماه‌های گذشته، موفق به تحصیل سهام سهامداران خصوصی 3 شرکت نظیر آهن‌وفولاد اصفهان شدیم و به سهامدار 100 درصدی این شرکت‌ها تبدیل شویم تا امکان برنامه‌ریزی جدی‌تر را پیدا کنیم.

مدیرعامل گروه فولاد متیل، خرید اسلب‌های انباری فولاد مبارکه را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و اذعان داشت: باتوجه به سیاست فولاد مبارکه، برای تبدیل این اسلب‌ها برنامه‌ریزی کردیم و در همین راستا، همۀ نوردکاران کشور شناسایی و ارزیابی شدند و پس از بررسی کیفیت محصولات آن‌ها، با دو نوردکاری که محصول کیفی‌تری تولید می‌کردند وارد قرارداد شدیم که درحال حاضر بالغ‌بر 12 هزارتن اسلب به دو شرکت طرف قرارداد حمل شده است.

وی با بیان این‌که فولاد متیل در سال گذشته توانست جایزۀ تعالی سازمانی را دریافت کند، اذعان کرد: باتوجه به فرایند انتقال دفتر از تهران به اصفهان، مشاوران معتقد بودند بهتر است در این زمینه داوطلب نشویم؛ اما خوشبختاته با تلاش‌های همکاران موفق به دریافت تقدیرنامۀ دوستاره شدیم.

تاجمیرریاحی گفت: نرم‌افزار جدید فروش فولاد مبارکه در تمام مراکز، درحال کار است و از ابتدای سال 1403 تمام اطلاعات در این سیستم ثبت می‌شود.

مدیرعامل گروه فولاد متیل با طرح درخواست از فولاد مبارکه درخصوص در اختیار گذاشتن محصولات بیشتر، تصریح کرد: بزرگ‌ترین چالش مراکز خدماتی ما، پوشش مشتریان خرد است که به دلیل تکمیل نبودن سبد کالا دچار مشکل می‌شویم و امیدواریم در سال جدید، با همراهی فولاد مبارکه بر این مسئله فائق آییم.

وی با بیان این‌که متیل قابلیت ساخت سازه‌های نیروگاه خورشیدی را دارد، عنوان کرد: نقشه‌های نیروگاه 600 مگاواتی فولاد مبارکه درحال آماده‌سازی بوده و طی هماهنگی‌های انجام‌شده با گروه مپنا سازه‌های آن در فرایند تولید قرارخواهد گرفت.

تاجمیرریاحی تصریح کرد: درسال گذشته موفق به عقد قرارداد نیروگاه خورشیدی 30 مگاواتی برای صنایع مس کرمان شدیم و درحال مذاکره برای عقد قرارداد دو پروژۀ بزرگ دیگر هستیم.

مدیرعامل گروه فولاد متیل ادامه داد: بزرگ‌ترین چالش متیل برای تولید سازه‌های نیروگاه خورشیدی، تأمین ورق‌های موردنیاز است که امیدواریم بتوانیم آن را از طریق فولاد مبارکه تأمین کنیم؛ چرا که مزیت عمدۀ ما در تأمین بدون چالش ورق فولادی موردنیاز است.

وی با اشاره به خرید خط فرم‌دهی ورق که مخصوص سازه‌های خورشیدی است، ابراز کرد: این خط در مدت یک‌ماه نصب و راه‌اندازی شد که درحال حاضر مراحل تست آن در جریان است تا انشاالله بتوانیم ظرف یک‌ماه آینده، فرایند تولید را آغاز کنیم؛ هرچند برای حجم پروژه‌هایی که در دست داریم، نیازمند چند خط دیگر نیز هستیم.

تاجمیرریاحی با تشریح برنامه‌های مشارکت مردمی در اقدامات شرکت، افزود: درحال برنامه‌ریزی اجرای پروژۀ 13 مگاواتی در یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هستیم تا بتوانیم با همکاری و مشارکت پرسنل فولاد مبارکه آن را اجرایی کنیم تا مسیر برای پیاده‌سازی پروژه‌های بزرگ‌تر با مشارکت عمومی هموار شود.

مدیرعامل گروه فولاد متیل با بیان این نکته که در زمینۀ یکپارچه‌سازی مراکز خدماتی، طرح پیشنهادی ارائه شده است، خاطرنشان کرد: برای نخستین‌بار، در یکی از شرکت‌های زیرمجموعه جذب نیرو با سازوکار استخدامی مشابه فولاد مبارکه انجام شد؛ همچنین درصدد راه‌اندازی کانون ارزیابی برای جانشین‌پروری، شناسایی نیروهای نخبه و تربیت مدیران در سطوح مختلف هستیم.

 


  • اشتراک گذاری: