اطلاع‌رسانی به ذی‌نفعان باید در فضایی شفاف و صادقانه انجام شود

اطلاع‌رسانی به ذی‌نفعان باید در فضایی شفاف و صادقانه انجام شود
  • ۲۱ بهمن ۱۴۰۲


مدیرعامل هلدینگ آتیه فولاد:
اطلاع‌رسانی به ذی‌نفعان باید در فضایی شفاف و صادقانه انجام شود/ نقش روابط عمومی در مسیر رشد آتیه قابل توجه است

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ آتیه‌فولاد نقش‌جهان، حامدحسین ولی‌بیک، مدیرعامل این هلدینگ در گردهمایی مسئولین روابط عمومی شرکت‌های زیرمجموعه اظهار داشت: بخش عمده‌ای از ذینفعان و سهامداران آتیه‌فولاد، اشخاصی هستند که از دیرباز با صنعت فولاد درگیر بوده‌اند؛ چه کسانی که در فرایند ساخت شرکت فولاد مبارکه همکاری داشته‌اند تا کسانی که در همین چندسال گذشته به استخدام این شرکت عظیم فولادی درآمده‌اند.

 

وی افزود: درحقیقت شاغلان و بازنشستگان سه دهۀ فولاد مبارکه، سهامدار آتیه‌فولاد هستند که تعداد آن‌ها بالغ بر 16 هزار نفر است و این طیفی از مخاطب را برای ما به ارمغان می‌آورد که اطلاعاتشان در حوزه های تخصصی بالا است و این باعث می‌شود کار حوزۀ روابط عمومی و اطلاع‌رسانی در این مجموعه به وظیفه‌ای خطیر و تخصصی‌‌تر تبدیل شود.

 

ولی‌بیک با تشریح فلسفۀ وجودی آتیه‌فولاد، عنوان داشت: همان‌گونه که از اسم آتیه‌فولاد برمی‌آید، این شرکت با هدف ایجاد پشتوانه و حمایتی برای کارکنان فولاد مبارکه شکل گرفت و امروز با این هدف که سودآوری پایداری را برای سهامداران خود فراهم کند به فعالیت می‌پردازد.

 

مدیرعامل هلدینگ آتیه‌فولاد اذعان کرد: آتیه‌فولاد، یک هلدینگ سرمایه‌گذاری است که سیاست‌های خود در زمینه‌های تولید، خدمات و بازرگانی را از طریق شرکت‌های زیرمجموعه پیش می‌برد و برای افزایش بهره‌وری و رضایت سهامداران، عارضه‌یابی در زمینۀ فرایندهای موجود درحال انجام است و در صورت نیاز، بازنگری در فرایندهای کسب‌وکار شرکت‌های زیرمجموعه انجام خواهد شد تا بازده مورد انتظار، تحقق یابد.

 

وی اضافه کرد: درحال تدوین خط مشی جدید سرمایه‌گذاری هستیم تا با مشخص شدن پتانسیل‌های رشد آتیه‌فولاد، سودآوری پایدار و باارزشی را برای سهامداران به ارمغان بیاوریم.

 

ولی‌بیک تصریح کرد: ادغام شرکت‌های لوله‌سازی اقدامی بود که در راستای حذف فرایندهای موازی، کاهش هزینه‌ها و... و در راستای خط مشی سرمایه‌گذاری جدید آتیه‌فولاد انجام شد و همچنین ممکن است در آینده به سمت حوزه‌های جدیدی برای سرمایه‌گذاری حرکت کنیم.

 

مدیرعامل هلدینگ آتیه‌فولاد با بیان لزوم اطلاع‌رسانی مطلوب به سهامدارن گفت: طیف بزرگ ذی‌نفعان آتیه‌فولاد باید ارتباط خوبی با شرکت داشته باشند و اطلاع‌رسانی به آن‌ها به‌هنگام و در فضایی شفاف و صادقانه انجام شود.

 

وی ادامه داد: بی شک اطلاع‌رسانی مطلوب به سهامداران، موجب ایجاد احساس مشترک بین سهامداران و شرکت خواهد شد و نباید اجازه داد در غیاب فضای اطلاع‌رسانی مطلوب، گمانه‌ها و اخبار اشتباه، دیدگاه سهامداران را تحت‌الشعاع قرار دهد.

 

ولی‌بیک با متذکر شدن ضرورت کار در حوزه اطلاع‌رسانی بیان داشت: آتیه‌فولاد در مسیر رشد مطلوبی قرار گرفته است و در این مسیر، نقش کارشناسان روابط عمومی و اصحاب رسانه به عنوان یک تیم متخصص، نقشی خطیر و قابل توجه است.

 

مدیرعامل هلدینگ آتیه‌فولاد نقش رسانه را با توجه به ابزارهای ارتباطی جدید، نقشی پررنگ دانست و اذعان کرد: رسانه می‌تواند به صورت همزمان اثرات مثبت و حتی مخربی داشته باشد و باید تلاش کرد تا از اثرات مثبت آن نهایت استفاده را برد و نسبت به گذشته، اطلاع‌رسانی از هلدینگ آتیه و شرکت‌های زیرمجموعه به بهترین نحو انجام شود.

 

ولی‌بیک خاطرنشان کرد: نیازها در حوزه روابط عمومی آتیه فولاد مشخص شده است و با طراحی و تدوین سازوکارها، به اهدف مدنظر خواهیم رسید که این مستلزم تعامل مطلوب کارشناسان روابط عمومی شرکت‌های زیرمجموعه با آتیه فولاد است و در همین راستا، می‌توان از آموخته‌ها و تجربیات هم و نیز افراد صاحب‌تجربه استفاده کرد؛ چرا که چنین امری موجب اعتلای گروه خواهد شد.

 


  • اشتراک گذاری: