آمادگی حرکت در مسیر تحقق شعار سال در گروه فولاد مبارکه وجود دارد

آمادگی حرکت در مسیر تحقق شعار سال در گروه فولاد مبارکه وجود دارد
  • ۷ فروردین ۱۴۰۳

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه:
آمادگی حرکت در مسیر تحقق شعار سال در گروه فولاد مبارکه وجود دارد


دیدار نوروزی مدیرعامل فولاد مبارکه با مدیرعامل و مدیران عامل شرکت های تابعه هلدینگ آتیه فولاد در ششمین روز از فروردین ماه 1403 در دفتر مرکزی فولاد مبارکه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ آتیه‌فولاد، محمد‌یاسر طیب‌نیا مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان اظهار داشت: هرسال براساس نام‌گذاری سال توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، نوعی جهت‌گیری کلی در کشور ایجاد می‌شود؛ امسال به عنوان سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری شده است که در این خصوص، به ویژه در زمینۀ بخش اول یعنی جهش تولید، گروه فولاد مبارکه تمرین کرده‌ و آمادگی لازم را دارد.

طیب‌نیا ادامه داد: در بخش مشارکت مردم نیز باید اهتمام خود را به کار گیریم تا در زمینه‌هایی که این امکان وجود دارد، بتوانیم از حضور مردم و مشارکت آنان استفاده کنیم. 

وی با بیان اینکه گروه فولاد مبارکه به عنوان یکی از مجموعه‌های پیشتاز در عرصۀ تولید، همواره دغدغه‌های خود را در قالب اهداف و استراتژی‌های سالانه پی گرفته است، اذعان کرد: سال گذشته، علی‌رغم تمام محدودیت‌ها و چالش‌های موجود، در اغلب شرکت‌های گروه رشد قابل توجهی در زمینۀ تولید، درآمد و سودآوری وجود داشته است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه بیان داشت: اگر فرهنگ کار و تولید در شرکتی نهادینه باشد، قطعاً در زمینۀ جهش تولید تمرین کرده است و آمادگی لازم برای آن را دارد؛ اما تصمیم‌گیری، هدف‌گذاری و اقدام در شرکتی مثل فولاد مبارکه ممکن است بسیار سریع‌تر از دیگر شرکت‌ها باشد چرا که در سال‌های گذشته به صورت جدی روی این موضوع کار شده است.

وی استفاده از تجربیات گذشته را زمینه‌ساز جهش تولید دانست و تصریح کرد: سال گذشته با مدیریت بهینۀ برنامۀ تعمیرات، ذخیره‌سازی‌های انجام شده و انجام یک کار منسجم تیمی موفق شدیم علی‌رغم چالش‌هایی نظیر محدودیت های بی سابقه برق و گاز، رکورد تولید فولاد خام را در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم شکسته و میزان مناسبی از تولید را داشته باشیم.

طیب‌نیا تمرکز بر فرهنگ سازمانی را از برنامه‌های سال جاری گروه فولاد مبارکه دانست و ادامه داد: یکی از عوامل موفقیت گروه فولاد مبارکه، فرهنگ متمایز سازمانی آن نسبت به دیگر سازمان‌ها است؛ واگرچه هنوز کامل نیست اما قابل ستایش است و نظم و انضباط، نگاه بلندمدت و راهبردی و نیز استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها را می‌توان از جمله نمونه‌های آن دانست.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه نوآوری را از دیگر عناصر فرهنگ سازمانی فولاد مبارکه برشمرد و ابراز داشت: این فرهنگ باید در جای‌جای سازمان نهادینه شود تا حتی نیروی خدماتی این مجموعه نیز به درک این مفهوم رسیده باشد و درصدد نوآوری در کار خود باشد و چنین دیدگاهی، لازمۀ موفقیت است.

وی رکوردزنی در فولادسازی را نمونه‌ای از این مسئله دانست و عنوان کرد: در این فرایند، همۀ نیروها باید کار خود را دقیق و درست انجام دهند و تمام ارکان شرکت نظیر خرید، حمل‌ونقل، فروش، خدمات و ... باید مثل ساعت با دقت بالا کار کنند و این، همان فرهنگ سازمانی است؛ چرا که چیزی ورای دستور مدیرعامل و دیگر مسئولان شرکت است.

طیب‌نیا اضافه کرد: امسال قصد داریم خرده‌فرهنگ‌های خوب موجود در گروه فولاد مبارکه را شناسایی، تقویت و تثبیت کنیم تا با تغییر مدیران ارشد شرکت، ساختار شرکت به هم نریزد و این موضوع، از بیرون نیز قابل رصد باشد؛ همانگونه که امروزه در دنیا فرهنگ کار ژاپنی، فرهنگ تویوتا و... تدریس می‌شود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اذعان داشت: تقویت فرهنگ کار تیمی، چابکی، نوآوری و نظام آراستگی از پیش‌نیازهای رسیدن به این هدف هستند که باید همواره در نظر داشته باشیم و برای تقویت آن تلاش کنیم؛ همچنین مفهوم شکر و تشکر از خالق و دیگر انسان‌ها نیز باید در مجموعه جاری و ساری شود؛ فرد شاکر خوبی‌ها را می‌بیند حتی اگر کوچک باشد و فرد ناشکر بدی‌ها را می‌بیند حتی اگر کوچک باشد و به همین دلیل است که شاکر بودن موجب مثبت‌اندیشی می‌شود.

وی مثبت‌اندیشی در برخورد با کارکنان را موجب بهره‌وری بیشتر دانست و خاطرنشان کرد: مثبت‌اندیشی موجب تمرکز بر نقاط مثبت نیروی انسانی و محیط کار و منفی‌نگری موجب تمرکز بر نقاط منفی آن‌ها می‌شود و به همین دلیل، انتظار داریم امسال با مثبت‌اندیشی به سمت تجلی‌بخشی فرهنگ‌های خوب گام برداریم.


  • اشتراک گذاری: